O krok za daleko

O krok za daleko Harlan Coben

Coben Harlan to autor porywających kryminałów, nic więc dziwnego, że jego książki są bardzo popularne i cenione wśród miłośników tego gatunku.

„O krok za daleko” to jego kolejna powieść, której można wróżyć powodzenie ponieważ już sama fabuła wywołuje dreszcze emocji. Ile jest w stanie poświęcić ojciec, żeby odnaleźć swoją zbuntowaną córkę? I czy każdy z nas może posunąć się o krok za daleko w poszukiwaniu kogoś, kogo się kocha?

Ta książka to przede wszystkim opowieść o zmaganiach ojca, który stracił kontakt ze swoim dzieckiem. Pomimo tego, że córka wyrosła na zbuntowaną dziewczynę, otaczającą się narkotykami i używkami, ojciec nie spocznie, dopóki jej nie odnajdzie. W tle tajemnicze zabójstwo jej chłopaka i zmowa milczenia między znajomymi. Czy ojciec zdoła odnaleźć córkę wśród tylu kryminalnych tajemnic?

Coben, autor książki, jest znany ze swoich zagadkowych i nieszablonowych akcji. Tym razem jednak dostarczył czytelnikowi tak dużo emocji, że książka została okrzyknięta jedną z najlepszych. Na szczególną pochwałę zasługują wątki, które podpowiadają czytelnikowi, o co może w tym wszystkim chodzić, po to, aby na końcu lektury zadziwić wszystkich.  Trzymająca w napięciu, wywołująca dreszcze. Czyta się bardzo szybko i, uwaga – nie można od niej łatwo odejść.

Możemy pokusić się o stwierdzenie, że wszystko, czego do tej pory brakowało w innych kryminalnych książkach, zostało napisane i dodane to tej książki. Polecamy wszystkim.

Tagi:
Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika