Nie złość się!

Nie złość się!

„Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko. Poradnik dla rodziców” to książka, która uświadamia rodzicom, jak bardzo ich negatywne odczucia mogą wpływać na nastrój i psychikę dziecka.

Książka jest bardzo ceniona przez rodziców i psychologów. Autorzy poruszają temat tabu, jakim jest złość rodziców. Prawda jest jednak taka, że każdy z nas się złości, a czasami wręcz te nerwy puszczają. Jest różnica jednak między opanowywaniem złości na tyle, aby nie miała wpływu na dzieci, a tym, że wyładowuje się swoje frustracje na nich. Dzieci są jak gąbka, ale taka bardzo delikatna.

Złość jest jednak potrzebna. To taka sama emocja jak smutek i radość. Autorzy uczą i pokazują rodzicom, jak nie pozwolić, aby ona miała nad nimi władzę i kontrolę. Poradnik pokazuje, że złość można potraktować łagodnie, ale żeby to zrobić, trzeba najpierw ją zrozumieć. To bardzo ważna książka dla każdego rodzica, który czuje, że czasami sobie nie radzi.

Napisana w sposób prosty, ale szczery. Wszystko jest pokazane na przykładach z życia wziętych, więc łatwo czytelnikowi wszystko sobie wyobrazić. Schemat zawsze jest podobny, a dąży do tego, żeby zauważyć, że wiele zachowań naszych dzieci jest spowodowana naszą złością i nie tylko.

Aleksandra Broda

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika