Nie zapomnij mnie [Książka tygodnia]

david sieveking nie zapomnij mnie

Wzruszająca książka, która rozbudzi w nas wszystkie, nawet najbardziej ukryte emocje. David Sieveking to znany niemiecki pisarz i reżyser, który postanowił opisać swoją historię z matką chorą na Alzheimera. Historia jednak nie opowiada tylko o przebiegu choroby, ale o całej otoczce z nią związaną: z emocjami, z powrotem do dzieciństwa i z odkrywaniem zagadki związanej z miłością rodziców, która na przestrzeni lat zmieniała się znacznie.

Książka ma charakter dość przygnębiający, ale to właśnie dzięki takiej scenerii, główny bohater ma szansę przemyśleć sens istnienia i zmierzyć się z powolną śmiercią swojej mamy. Każdego dnia przypomina sobie swoje dzieciństwo, a także młodych rodziców. Wspomina najpiękniejsze chwile i zastanawia się nad tymi trudnymi. Co ciekawe, ta głęboka lektura porusza inne, ważne tematy takie jest opieka nad osobą chorą, zdenerwowanie, bezradność, a z drugiej strony wielka miłość, wdzięczność i sentyment. Czytając tę opowieść, ma się wrażenie, że pływa się po oceanie różnych emocji, konkluzji, ale jednak w ciemny, przygnębiający dzień.

Nie jest to książka, która na pewno spodoba się wszystkim. Będzie jednak idealną propozycją dla tych, którzy szukają powieści życiowej, bez zbędnych ubarwień i filtrów. Jak wiadomo, życie pisze różne scenariusze, a każdy z nas może znaleźć się zarówno w sytuacji reżysera, jak i jego matki. Idealna na letnie wieczory, kiedy chcemy odnaleźć sens życia i przeczytać o prawdziwej historii.

Aleksandra Broda

Tagi:
Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika