Narodowy Dzień Sportu w Siemianowicach Śląskich [19 września]

Narodowy Dzień Sportu w Siemianowicach Śląskich [19 września]

Już 19 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz ósmy w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi.

W Siemianowicach Śląskich 19 września wszyscy, którzy kochają sport, będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnym treningu piłki nożnej oraz grach i zabawach dla dzieci w Parku Pszczelnik.

Otwarty Turniej „6” Piłkarskich o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie oraz Sportowisko – gry i zabawy dla dzieci to cykliczne imprezy organizowane przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie oraz MOSiR „Pszczelnik”. W turnieju udział mogą wziąć wszystkie chętne osoby, które ukończyły 15 rok życia. Osoby niepełnoletnie biorące udział w turnieju zostaną dopuszczone do rywalizacji po przedstawieniu pisemnej zgody rodziców na udział w zawodach. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Zgłoszenia do turnieju, zgodnie z regulaminem, przyjmowane są za mailowo (od dnia 16.09.2020) pod adresem k_nos@um.siemianowice.pl. Organizator zapewnia nagrody dla 3 pierwszych drużyn, statuetki dla najlepszego strzelca i bramkarza turnieju oraz dyplomy dla wszystkich drużyn, które awansują do fazy finałowej.

W ramach Narodowego Dnia Sportu można również wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce. Jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poprawienia kondycji fizycznej, odkrycia nowych sportowych pasji, a także wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji województw. Aby dołączyć do Wielkiej Rozgrzewki przed Narodowym Dniem Sportu, wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji Endomondo lub się do niej zalogować, a następnie kliknąć w link: www.endomondo.com/challenges/44465103. Kryterium jest liczba aktywnych minut, które spędzamy, trenując dowolną aktywność sportową – przejechanych na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze, przebiegniętych czy przechodzonych.

Uczestniczki i uczestnicy reprezentują swoje województwa – wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020. Wielka Rozgrzewka trwa do 19 września do godziny 9:00.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika