Najnowsze informacje o korona wirusie

Najnowsze informacje o korona wirusie

Jesteśmy na etapie „odmrażania” gospodarki i życia społecznego, lub też – co woli rząd, bo to takie bardziej wolnościowe sformułowanie jest – luzowania restrykcji. Jednocześnie w naszym regionie mamy największą zachorowalność. Czy może wykrywalność? Nie wiemy. Rząd chyba też nie wie, bo w żadnych statystykach nie podaje ilości przeprowadzanych testów.

Widocznie test na naszą wytrzymałość na ich indolencje jest ważniejszy. Tu jesteśmy dobrej myśli. Decyzje ministra Sasina wytrzymałość naszą radykalnie obniżają.

Wytrzymałość jednak Ślązaków na korona wirusa jest duża, wyższa 4-krotnie niż na Podkarpaciu. Więc likwiduje się obecnie ograniczenia, które rząd wprowadzał wtedy, kiedy zachorowań było mniej. Pytanie: jaki pomiędzy tymi działaniami jest związek przyczynowo-skutkowy?

Ale z decyzjami i wiedzą rządu w kwestii walki z pandemią jest tak jak poglądami ministra Szumowskiego na maseczki. Cale szczęście, że jego brat nie ma znajomego, który handluje cewnikami. Pewnie byśmy musieli przez czas jakiś je nosić. Kłopot byłby tylko ze sprawdzeniem, czy przed wyjściem z domu je założyliśmy.

Cóż, każdy ma na co zasłużył. Myśmy lenistwem (tj. nie braniem udziału w wyborach,  tak to się społecznie objawia) na taki rząd widocznie zasłużyli. Ale koszty ponoszą tego Ci, którzy wybierali, podobnie jak koszty walki z pandemią ponoszą nie Ci, którzy na niej zarabiali.

Zatem mamy teraz kolejne wiadomości z frontu walki z korona wirusem.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika