Myśląc Polska – start wyborczej kampanii PiS-u

Myśląc Polska – start wyborczej kampanii PiS-u
Na głównej sali MCK był gęsto i głośno.

PiS prowadzi w sondażach od dawna, wciąż także wykazuje refleks i ubiega inne partie w działaniach. Inni dopiero myślą o jesiennej kampanii wyborczej do parlamentu polskiego, zastanawiają się z kim iść, kto ma być najważniejszy, jak przebić realizowane obietnice partii rządzącej, ale nie Prawo i Sprawiedliwość.

Ma poczucie sukcesu, a stojący nieco z boku prezes Jarosław Kaczyński mnoży pomysły ciągle zaskakujące innych. Udowodniła to konwencja wyborcza „Myśląc Polska”, która zainaugurowała kampanię do Sejmu i Senatu. Odbyła się ona w Katowicach od 5 do 7 lipca.

Od ministrów, posłów i innych VIP-ów orientacji prawicowej aż się w głowie przewracało. Odnieśliśmy wrażenie, że przy tej ilości aktywu wynajęta w Międzynarodowym Centrum Kongresowym sala była zbyt mała.

Była to impreza partii sukcesu. Wobec licznych rozterek opozycji jedynym pytaniem wydaje się to, czy da ona PiS-owi osiągnąć poziom 50 procent pozyskanych głosów? Mamy też nadzieję, że budżet państwa wytrzyma wszystkie spełniane jak do tej pory obietnice.

A swoją drogą ciekawe czy na listach najbliższych wyborów będziemy mieli przedstawiciela naszego miasta? Nieoficjalnie, czy tez nieopatrznie, premier Morawiecki oznajmił, że wybory odbędą się 13 października 2019 roku.

ZEW

Tagi: ,
Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika