Moc bibliotek w Noc Bibliotek, czyli klimat na czytanie jest zawsze i wszędzie

noc bibliotek siemianowice

Mamy noce zakupów, noce muzeów… Biblioteki także „dorobiły” się swoich nocy. Nasza siemianowicka książnica po raz kolejny włącza się w ogólnopolską „Noc Bibliotek”, akcję mającą na celu popularyzację czytelnictwa oraz promowanie bibliotek.

W tym roku, hasło przewodnie naszej imprezy brzmi: „Klimat na czytanie”. Chcemy pokazać ten, jaki stworzymy sobie sami w naszym najbliższym otoczeniu, ale i ten globalny, rozumiany jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

Zapraszamy Was 9 października w godz. 18.00-22.00 do naszej Biblioteki. Czeka na Was wiele atrakcji, w tym kiermasz książek, szycie ekologicznych woreczków do przechowywania, z występem artystycznym wystąpią dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana.

Nie zabraknie głośnego czytania, będą uwielbiane przez najmłodszych bańki mydlane oraz warkoczyki, a także ślonski escape room, eli krótki szpil nie ino dlo dziecków „Kaj som bryle?”. Będzie można także sfotografować się w fotobudce… a to nie koniec atrakcji!

Zapraszamy!

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika