Miejska Biblioteka Publiczna poleca

zyczenie biblioteki siemianowice

Święta to nie tylko czas radości, spotkań z rodzina i przyjaciółmi, wspomnień pięknych chwil i marzeń na przyszłość. W tym roku mamy wyjątkowo dużo czasu, by go poświecić na zajmującą lekturę,

Pamiętajmy jednak, że w Wigilię (24 grudnia) Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny Szaneckiej w Siemianowicach Śląskich będzie nieczynna, więc jeszcze dzisiaj i jutro możemy zaopatrzeć się w dobrą książkę.

W Sylwestra, (31 grudnia) MBP zaprasza w godzinach 9.00 do 14.00

Barbara Freethy : Złote kłamstwa, wydawnictwo Bis

W trakcie porządków na strychu babka Rileya znajduje posążek smoka, który okazuje się cennym chińskim zabytkiem, obiektem pożądania wielu osób. Kiedy smok znika bez śladu, Riley musi połączyć siły z Paige Hathaway, piękną dziedziczką rodowej fortuny. Cynik i optymistka, ludzie z kompletnie różnych światów, z początku nie potrafią się porozumieć. Jednak nowe odkrycia coraz mocniej splatają historie ich rodzin, a Paige i Riley przekonują się, jak potężna jest moc przeznaczenia.

Książka dostępna w Wypożyczalni oraz Filii nr 1, 2, 4, 5, 8, 9, 10.

Małgorzata Rogala : Cenny motyw, wydawnictwo Czwarta Strona

Zdrada małżeńska, zbrodnia, cenny pierścionek spływający krwią. Aleksandra otrzymuje od swojego kochanka drogocenny pierścionek. Wkrótce zostaje zamordowana. Czy zbrodnia ma coś wspólnego z wyjątkową biżuterią? Celina Stefańska – prywatna detektyw, która przypadkowo trafia na miejsce morderstwa postanawia wszcząć dochodzenie. Śledcza stawia przed sobą jeszcze jedno trudne zadanie. Wobec nieudolności policji, postanawia odnaleźć morderców swoich rodziców i raz na zawsze zamknąć tę trudną sprawę. Czy Celinie uda się dotrzeć do bolesnej prawdy? Czy odkryje, kto stoi za traumą, z którą musi się borykać?

Książka dostępna w Wypożyczalni oraz Filii nr 1, 2, 5, 7, 8, 9, 10.

Mari Jungstedt : Ktoś, kto mnie kocha, wydawnictwo Bellona

Chłodne promienie kwietniowego słońca oświetlają powoli teren dawnego kamieniołomu w Bunge na północy Gotlandii, gdzie znaleziono martwą pośredniczkę handlu nieruchomościami, Sannę Widding. Zaledwie kilka kilometrów dalej znajduje się rodzinna posiadłość Rambergów, w której sprzedaży miała właśnie pośredniczyć. Sprzedaż tego pięknego kompleksu budynków uznanych za zabytki kultury budzi jednak sporo kontrowersji wśród rodzeństwa, które odziedziczyło je po śmierci ojca.

Komisarz śledczy Anders Knutas powraca do pracy po dłuższej chorobie i wraz ze swoją koleżanką Karin Jacobsson od razu zabiera się za rozwiązanie zagadki tego poruszającego morderstwa. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw głęboko skrywane, mroczne tajemnice rodziny Ramberg. Wkrótce też okaże się, że Sanna Widding nie będzie jedyną ofiarą na tej spokojnej dotąd wyspie.

Książka dostępna w Wypożyczalni oraz Filii nr 1, 5, 8, 9.

Katarzyna Puzyńska: Śreżoga, wydawnictwo Prószyński Media

Ktoś czai się z siekierą w ciemności. Sierżant Radosław Trawiński boi się, że to aspirant Daniel Podgórski, który odkrył, że śmierć jego partnerki nie była samobójstwem. Czyżby przyszedł się zemścić? Tymczasem w okolicy giną jeszcze trzy osoby. Właściciel zajazdu wygląda wprawdzie, jakby spokojnie zasnął, ale jego pracownica nie ma tyle szczęścia. Jej ciało zostaje brutalnie zmasakrowane. Kilkanaście kilometrów dalej, na cichej leśnej polanie, ktoś ustawił aparat fotograficzny. Jego obiektyw skierowany jest na porąbane ciało młodego mężczyzny. Tylko twarz pozostaje nienaruszona. Zamiast dłoni i stóp sterczą za to groteskowe ptasie nóżki. Ale to nie pierwszy raz, kiedy sprawca zabiera ze sobą trofeum. Dwa lata wcześniej ginie pewna młoda dziewczyna. Ona również zostaje w ten sposób okaleczona. Kim jest i dlaczego wygląda, jakby przybyła z przeszłości? Co oznacza dziwny znak, który rysuje pewna pisarka? I czy prawdą jest, że kto usłyszy dźwięk wrzeciona kikimory, ten umrze?

Książka dostępna w Wypożyczalni oraz Filii nr 1, 2, 4, 5, 7, 8, 9, 10.

Propozycje przedstawiła Barbara Trawińska

Tagi:
Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika