Lisa Kleypas: Córka diabła oraz Nina Majewska-Brown: Dwie twarze
Miejska Biblioteka Publiczna poleca
Lisa Kleypas: Córka diabła, wydawnictwo Prószyński i S-ka
Piękna, młodo owdowiała Phoebe co prawda nie poznała nigdy osobiście Westa Ravenela, ale od zawsze wiedziała, że jest on podłym, brutalnym łobuzem. Jej nieżyjący już mąż, mieszkając w szkolnym internacie, zaznał ze strony Ravenela tak wielu przykrości, że Phoebe na pewno mu ich nigdy nie wybaczy.
Po zakończeniu żałoby kobieta bierze udział w rodzinnej uroczystości, na której spotyka oszałamiająco przystojnego, czarującego mężczyznę. O zgrozo, okazuje się nim być… West Ravenel we własnej osobie!
Po burzliwych i grzesznych latach młodości Ravenel w końcu się opamiętał, ale nie zamierza za nic przepraszać ani przed nikim się usprawiedliwiać. W chwili, w której poznał Phoebe, ogarnęło go przemożne pożądanie, ale również poczuł lęk, że nie zasługuje na tak wspaniałą kobietę. Phoebe, wbrew postanowieniom, ulega czarowi Westa, który zdołał w niej obudzić prawdziwą namiętność i wprowadził w świat niewyobrażalnych rozkoszy.
Ale czy to wystarczy, by zapomnieć o zadawnionych urazach? (Opis wydawcy)
Książka dostępna w Wypożyczalni oraz Filii nr 1, 2, 4, 5, 7, 8, 9, 10.
Nina Majewska-Brown: Dwie twarze: życie prywatne morderców z Auschwitz, wydawnictwo Bellona
Ann, żona esesmana, która właśnie przeprowadziła się z dziećmi do Auschwitz, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jest przerażona, bo jeszcze nigdy nie widziała ukochanego Hansa tak zmęczonego. Nabiera przekonania, że jego praca musi być naprawdę ciężka i wyczerpująca, bo mąż stał się bardzo nerwowy. Najbardziej jednak martwi ją to, że nie chce powiedzieć, czym się zajmuje, co budzi w niej jeszcze większy niepokój. Ann nie ma wątpliwości, że ciągłe przebywanie z tymi kryminalistami w pasiakach odbija się na jego zdrowiu. Po morderczej pracy w obozie Auschwitz esesmani wracali do swoich domów prosto w ramiona stęsknionych żon i dzieci. Tuż za obozowymi drutami uprawiali róże i hodowali króliki, a w ogródkach radośnie poszczekiwały psy. O ich wygodę dbali więźniowie oraz zmuszona do pracy okoliczna ludność. Pili w pobliskiej kantynie, chodzili do burdelu, wyjeżdżali na urlopy i zakochiwali się w okolicznych dziewczynach. Niektórym życie tutaj tak przypadło do gustu, że nie chcieli opuszczać Auschwitz, a co niektórzy nawet po wojnie tu wracali. (Opis wydawcy).
Książka dostępna w Wypożyczalni oraz Filii nr 1, 2, 5, 8, 9, 10.