Lampy świecą nocą…

Nowe lampy w siemianowicach

… ale nie wszystkie. Otóż bowiem aż 24 słupy, na których sa zainstalowane zostało uszkodzonych w minionym czasie podczas kolizji drogowych. Znajdują się one przy: Kolejowej, Zwycięstwa, Wyzwolenia, Chopina, Michałkowickiej oraz w ciągu ulic Żeromskiego i Bytomskiej, co tworzy nietypowa mapę zagrożeń w ruchu drogowym. By tych zagrożeń nie zwiększać ciemnością lampy zostaną naprawione.

Ale nie tylko te naprawione lampy dadzą jasność. Tam gdzie było do tej pory zbyt ciemno zostanie zainstalowane dodatkowe oświetlenie. Głównie dotyczy to przejść dla pieszych w pobliżu marketów i szkół, ale doświetlone zostaną także cale odcinki ulic. Tak więc przy ulicy Bańgowskiej (nieopodal przychodni), Michałkowickiej (Lidl), Kapicy (ALDi i SP1), Żeromskiego (skrzyżowanie), Westerplatte/Al. Młodych, Węglowej, Myśliwieckiej, Chopina (przy muzeum), Stara Szosa (SP6), Aleja Młodych 16, Westerplatte/Michałkowickiej, Michałkowickiej 39 i Jagiełły (pawilon handlowy) staną nowe lampy.

Oświetlenie zainstalowane zostanie także na całkowicie do tej pory (aż trudno uwierzyć, że tak było!) fragmentach ulicy Oświęcimskiej. Na długości 460 m do tej pory zaciemnionego nocą chodnika w najbliższym czasie powstanie oświetlenie.

Termin jaki będzie obowiązywał wykonawców na wykonanie opisanego zakresu prac to trzy miesiące od podpisania umów, co nastąpi niebawem, tak więc już jesień będzie jaśniejsza w wielu miejscach Siemianowic.

Foto – Lampy solarne przy ulicy Dworcowej (na zdjęciu) dają już blask pełną mocą swych ładowanych energią słoneczną akumulatorów.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika