Jacy są siemianowiccy kierowcy ?

Jacy są siemianowiccy kierowcy ?

Jeździmy nie najgorzej, płacimy nie najtaniej

Ponad 64% kierowców z Siemianowic Śląskich poszukując w 2019 r. ubezpieczenia OC, zadeklarowało w internetowej porównywarce cen ubezpieczeń samochodowych brak szkód w swojej historii ubezpieczenia. Jak wypadają oni na tle całego kraju?

Eksperci rankomat.pl postanowili sprawdzić, w których polskich miastach powyżej 50 tys. mieszkańców kierowcy deklarują najmniej szkód. Łącznie przeanalizowano wyniki z 84 miast. Siemianowice Śląskie z wynikiem 64,3% znalazły się na 35. miejscu. Inne miasta miasta aglomeracji maja podobny wskaźnik, najlepiej jednak wypadli zmotoryzowani mieszkańcy Raciborza (69,6%). Z kolei najmniejszy odsetek kierowców, którzy mogli pochwalić się bezpieczną jazdą, wystąpił w Warszawie (53,8%). Firmy ubezpieczeniowe na podstawie takich danych określają wysokość składki obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (tzw. OC).

Aby ubezpieczyć posiadany pojazd, kierowcy z Siemianowic Śląskich musieli wydać w ubiegłym roku średnio 664 zł, czyli 30 zł więcej niż wynosi średnia cena w województwie śląskim – 634 zł.

Najniższe wydatki na ubezpieczenie OC ponosili zmotoryzowani mieszkańcy w województwie świętokrzyskim: w Stalowej Woli – 557 zł, w Ostrowcu Świętokrzyskim -552 zł i w Mielcu – 515 zł. na drugim biegunie jest Wrocław gdzie średni koszt OC to aż 939 zł.

W Siemianowicach Śląskich także występują duże rozbieżności pomiędzy najtańszym ubezpieczeniem znalezionym w wyszukiwarce rankomat.pl a najdroższym. Tym pierwszym było OC dla Opla Corsy (606 zł), a najdroższe dla BMW Serii 3 (920 zł).

gag

Ponadto – tutaj piszemy o podwójnym gazie

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika