Siemianowice: Efektowna przewrotka auta

Siemianowice: Efektowna przewrotka auta

Efektownie – ale tez groźnie – wyglądał wypadek jaki wydarzył się w niedzielę (31 maja) w godzinach popołudniowych na ul. Mysłowickiej w Siemianowicach w pobliżu sklepu Biedronka i stacji benzynowej. Rozpędzony chevrolet w efekcie gwałtownie wykonywanych manewrów zjechał z ulicy i zatrzymał się na stacji wypożyczeń rowerów kołami do góry, co uwiecznił naoczny świadek – zdjęcie jakie prezentujemy pochodzi z postu pana Krzysztofa Załęskiego‎ na stronie Nasze Siemianowice Śląskie.

AKTUALIZACJA

Policja ustaliła okoliczności i przyczyny wypadku. Na miejscu kierujący pojazdem 25-latek został przebadany przez załogę karetki pogotowia, jednak nie wymagał pomocy medycznej. Stróże prawa zbadali stan trzeźwości kierującego – 25-latek był trzeźwy. Może więc mówić o dużym szczęściu, także dlatego, że w zdarzeniu ucierpiało tylko kilka rowerów.

Przybyli na miejsce policjanci wspólnie ze strażakami zabezpieczali miejsce kolizji oraz usuwali zniszczenia. Kierujący nie miał praktycznie żadnego doświadczenia na drodze, ponieważ prawo jazdy posiadał zaledwie kilka miesięcy.

Ponadto ogumienie w samochodzie było w bardzo złym stanie, a chevrolet nie miał zrobionych badań technicznych. Wszystko to mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku. Na całe szczęście zakończyło się jedynie na zniszczeniu mienia.

Kierowca chevroleta został ukarany mandatami karnymi oraz będzie ponosił koszty za zniszczenia miejskiej wypożyczalni rowerowej i infrastruktury drogowej. Chevroletem też już chyba nie pojeżdzi,, bo jeśli skąpił na opony i badania techniczne to zapewne auto-casco tez nie wykupił.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika