Dzień Dobry Siemianowice

Z zamiarem uruchomienia niezależnych portali miejskich na Górnym Śląsku nosiliśmy się z przyjaciółmi od dłuższego czasu. No i startujemy w Siemianowicach Śląskich, mieście ważnym w historii, znaczącym współcześnie i – co bardzo pomocne w tego typu przedsięwzięciach – w miejscu przyjaznym.
Naszym celem jest przedstawienie wszystkiego, co ważne dla mieszkańców. Zajmiemy się działalnością organów samorządu, przedstawimy miejscowy biznes, kulturę i sport. Bardzo ważną sprawą jest ekologia (choćby z tego powodu, że Siemianowice Śląskie położone są na styku tzw. Czarnego i Zielonego Śląska), liczymy na miejscowe organizacje pozarządowe, i rzecz jasna na głosy i współpracę mieszkańców.
Nie uciekniemy od polityki. W przyszłym roku czekają nas wybory samorządowe, dlatego pokażemy sympatie polityczne w Radzie Miasta, jak również wszystkie ugrupowania działające w Siemianowicach Śląskich.
Osobno zajmiemy się sąsiednimi miastami i gminami. Liczymy na przychylność i współpracę, spodziewamy się też krytyki, ale wiemy, że mądre dyskusje czy nawet gorące spory są lepsze od nienawistnego zacięcia.

Zatem witamy i zapraszamy.

Co tydzień, w każdy wtorek pod adresem – liczymy, że jednym z częściej klikanych – slaskiesiemianowice.pl odsłaniać będziemy bieżące wydanie naszego tygodnika.

Taką bowiem formułę wybraliśmy dla naszego portalu, nie chcemy gonić za sensacjami, ale dawać dobre informacje, wyważone komentarze, wystawiać sprawiedliwe oceny, a dystans do każdego newsa zawsze jest dobry.

PIOTR ŚMIGIELSKI
red. naczelny

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika