Drogówka kontroluje liczbę osób w autobusach – przy okazji sprawdza ważność biletu

Policjanci z drogówki kontrolują ilość osób przewożonych w autobusach komunikacji miejskiej. Przy okazji sprawdza bilety upoważniające do przejazdu. Nie wiemy jednak czy oplata za brak biletu wg taryfikatora wykroczeń drogowych (upomnienie, pouczenie, punkty karne, mandat) czy wg taryfy opłat specjalnych ZTM. Przypominamy, że połowa miejsc siedzących w autobusie odpowiada maksymalnej ilości osób mogących z niego korzystać. Problemem okazuje się jednak odpowiedzialność kierowcy za przewożenie osób ponad normatyw. Do tej pory nie udało się uzgodnić stanowiska, czy traci on premie czy placi również mandat za przewóz ładunku większego niż dopuszczają przepisy.

Policjanci z drogówki kontrolują ilość osób przewożonych w autobusach komunikacji miejskiej. Przy okazji sprawdza bilety upoważniające do przejazdu. Nie wiemy jednak czy oplata za brak biletu wg taryfikatora wykroczeń drogowych (upomnienie, pouczenie, punkty karne, mandat) czy wg taryfy opłat specjalnych ZTM. Przypominamy, że połowa miejsc siedzących w autobusie odpowiada maksymalnej ilości osób mogących z niego korzystać.

Problemem okazuje się jednak odpowiedzialność kierowcy za przewożenie osób ponad normatyw. Do tej pory nie udało się uzgodnić stanowiska, czy traci on premie czy płaci również mandat za przewóz ładunku większego niż dopuszczają przepisy.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika