Dobre wiadomości

seniorka

Pomogli ocalić seniorce jej oszczędności przed oszustami

Oszuści są niestrudzeni i w dalszym ciągu starają się wyłudzić pieniądze od seniorów metodą na „policjanta” bądź „wnuczka”. Niemal każdego dnia policjanci otrzymują informacje, że doszło do prób oszukania seniorów. Tym razem, dzięki czujności pracownicy banku i zawiadomieniu policjantów, 82-latka ocaliła 33 tys. zł swoich oszczędności…

Zapobiec takiej właśnie sytuacji udało się pracownicy banku, do której przyszła 82-letnia kobieta i zażądała wypłaty 33 tys. zł. Urzędniczce od razu wydało się podejrzane zachowanie starszej kobiety, która była bardzo tajemnicza i nie chciała nic powiedzieć. Zaprzeczała, aby ktoś do niej dzwonił i prosił o pieniądze. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy pojechali z seniorką i wypłaconą gotówką do domu, gdzie czekała już córka mieszkająca z 82-latką. Kobieta była zaskoczona, że matka wypłaciła taką sumę nic nie mówiąc, ponieważ tyle gotówki nie było jej potrzebne.

Odzyskany rower

Kilka dni temu mundurowi zostali powiadomieni o kradzieży roweru górskiego z garażu przy ulicy Orzeszkowej. Sprawca włamał się do niego pokonując zabezpieczenia. Policjanci dysponowali szczegółowymi informacjami dotyczącymi jednośladu. Natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Informacja ta trafiła również do dzielnicowego, w rejonie którego doszło do tego przestępstwa. Mundurowy zebrał informacje, dzięki którym udało się odzyskać skradziony rower. Dzielnicowy odnalazł go na klatce schodowej. Policjanci dalej szukają śladów, które pozwolą na zatrzymanie sprawcy tego włamania. Jednoślad wrócił już do właścicielki.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika