Dlaczego robimy to, co robimy? [Książka Tygodnia]

Dlaczego robimy to, co robimy? [Książka Tygodnia]

Zanim dzień stanie się dłuższy i zanim zaczniemy być szczęśliwsi z powodu ciepła, warto przeczytać książkę „Więcej niż DNA” autorstwa Sullivan Billa.

Dlaczego robimy to, co robimy?

Ta wciągająca podróż po naszym umyśle jest książką idealną na ostatnie, zimowe wieczory. Warto ją przeczytać zwłaszcza w tym okresie, żeby do wiosny przystąpić bardziej świadomie i otworzyć się całkowicie na nasze potrzeby i pragnienia.

Dlaczego uwielbiam górskie wycieczki, a moja przyjaciółka woli wylegiwać się na plaży? Dlaczego tak często podejmuję trafne decyzje, chociaż wcale nie zastanawiam się nad nimi długo? Czy to mój instynkt? Upodobania? Jacy tak naprawdę jesteśmy i co sprawia, że różnimy się od siebie tak bardzo? Jeśli chcemy poznać odpowiedź na te pytania i zajrzeć w głąb siebie tak naprawdę, ta książka jest dla nas idealna.

Autor na zasadzie pytań i odpowiedzi pokazuje nam swoją wiedzę na temat ludzkiego DNA, ale nie tylko. Pomaga zrozumieć mechanizmy zachowań przytaczając naukowe stwierdzenia. Książka napisana jest w sposób lekki, momentami wręcz zabawny. Wszystko jednak ze smakiem i z wyczuciem. Najważniejsze jest jedno – czytelnik musi poznać siebie oraz zrozumieć zachowania innych. Czasami możemy się naprawdę zdziwić, ile jest w nas czynników odpowiadających za nasze zachowania i myśli.

Bardzo możliwe, że pomoże nam przygotować się do życia tak, abyśmy czerpali z niego, jak najwięcej, rozumiejąc siebie i swoje potrzeby.

Aleksandra Broda

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika