Czy można zrozumieć miłość?

Psychologia Miłości - Ksiązka tygodnia

Ciężko jest nam mówić o miłości. Dla wszystkich jest ona inna i inaczej się „objawia”. Z tym że każda miłość powinna do czegoś prowadzić i nas uskrzydlać. A co by było, gdybyśmy dowiedzieli się, jak wygląda miłość od strony psychologicznej i socjologicznej? Warto wiedzieć, że etapy miłości są złożone, różnią się znacznie od siebie i przede wszystkim wywołują całkiem inne emocje. Nie jest to jednak podręcznik, który powie nam, że miłość nie istnieje albo że jest tylko stanem umysłu. Wręcz przeciwnie – bardzo możliwe, że pozwoli spojrzeć nam na partnera bardziej pobłażliwie i odpowie na pytanie, czy faktycznie nasz związek się wypalił, czy może przeszedł na kolejne etap?

Nie jest wcale łatwo. A jaką wiedzę na etat miłości ma nam do przekazania Bogdan Wojciszke autor, a jednocześnie psycholog i profesor nauk humanistycznych? Że miłość to praca dwóch osób, czasami boli i każe zadawać pytania, na które nie ma odpowiedzi. Ta książka to vademecum każdego dorosłego człowieka, niezależnie od tego, czy jeszcze czeka na miłość, już jest w związku, czy chce związek zakończyć. Wszystko wytłumaczone w bardzo racjonalny, przemyślany sposób.

„Psychologia Miłości” to jedna z najlepiej sprzedających się książek psychologicznych poruszający temat zakochania i związków. Idealna, aby podarować na Walentynki sobie, partnerowi czy przyjaciółce. Polecana zarówno dla pań, jak i panów. Na pewno wniesie dużo dobrego do życia i sprawi, że o miłości zaczniemy myśleć dojrzalej.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika