Cyberprzestępcy podszywają się pod … Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości

Po ostatnim ataku na serwery CZM /ZTM, który jest przyczyną wielu perturbacji w komunikacji publicznej, cyberprzestępczość dotknęła niemal każdego mieszkańca metropolii. To realne przestępstwo i jego skutki postanowili wykorzystać przestępcy.
Cyberprzestępcy podszywają się pod ….Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzęstępczości
Rozsyłanie e-maili
Być może już do niektórych dotarł nowy typ ataku polegający na przesyłaniu wiadomości e-mail rzekomo pochodzącej z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
Treść wiadomości sugeruje pobranie przygotowanego przez CBZC oprogramowania do wykrywania wirusów. Link przesłany w wiadomości prowadzi do fałszywej strony internetowej, gdzie umieszczony jest plik z rozszerzeniem .bat mogący zawierać szkodliwe oprogramowanie.
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości zwraca uwagę, że w treści wiadomości przesyłanej przez oszustów występują błędy w pisowni, podany jest nieprawidłowy adres mailowy, ponadto adres strony internetowej poprzedzony jest fałszywą frazą: troadsecow.com.
Pamiętajmy!
Policjanci na stronach internetowych swoich jednostek nie udostępniają żadnego oprogramowania do diagnostyki systemu operacyjnego.
Wskazówki w zakresie używania np. programów antywirusowych mogą dotyczyć jedynie pobierania legalnych, sprawdzonych i oryginalnych programów z oficjalnych domen producentów.
(CBZC)

Przykładowe strony jakie przestępcy rozsyłają za pomocą poczty e-mailowej

Przykładowe strony jakie przestępcy rozsyłają za pomocą poczty e-mailowej
U góry i poniżej przykładowe strony jakie przestępcy rozsyłają za pomocą poczty e-mailowej z zaznaczonymi przez policjantów miejscami, które wskazują na przestępcze pochodzeniem przesyłek.