Chłopczyk czy dziewczynka? [ książka tygodnia ]
„Zostać Nicole”, czyli prawdziwa historia dziewczynki, która urodziła się jako chłopiec.
Chłopczyk czy dziewczynka?
Mainesowie to zgrane małżeństwo, które postanowiło zaadoptować dwóch bliźniaków tuż po ich urodzeniu. Kiedy Jonas i Wyatt mieli niespełna dwa lata, jeden z braci zaczął mówić, że czuje się dziewczynką. Wraz z wiekiem wzrastało jego uczucie co do odmienności płci. Kiedy rodzice mieli już pewność, że nie jest to tylko wymysł, lecz prawdziwa potrzeba, gotowi byli stoczyć walkę z całym światem, aby tylko ich dziecko było szczęśliwe. Szczęście w tym przypadku oznaczało zmianę płci.
Proces ten nie był łatwy — prześladowania wśród rówieśników i ludzi religijnych, terapia hormonalna i prawo, z którym cała rodzina musiała się zmierzyć. Książka opowiada o całym etapie zmiany płci Wyatta, który trwał do ok. szesnastego roku życia chłopca. Rodzice, chociaż z początku było im naprawdę ciężko, szybko zrozumieli, że muszą pomóc swojemu adoptowanemu dziecku. Prawdziwa historia, która opowiada o miłości i wrażliwości rodzicielskiej, a z drugiej strony pokazuje zaściankowy, pełen stereotypów świat uprzedzonych ludzi.
Co by było, gdyby Twoje dziecko powiedziało Ci, że czuje się dziewczynką, chociaż z biologicznego punktu widzenia jest chłopcem? Jak zareagowałbyś, gdyby Twój przyjaciel przyznał Ci, że był kiedyś kobietą? To nie są łatwe tematy, ale z pewnością nadszedł czas, aby nauczyć się o tym mówić i przede wszystkim — zrozumieć to. Coraz więcej osób ma odwagę opowiadać o swoich uczuciach i pragnieniach. Kiedyś nie było to możliwe, teraz wreszcie mamy możliwość pomocy takim osobom. Mamy szansę otworzyć nasze umysły i przede wszystkim — serca.
Książkę można kupić w księgarni internetowej Wirksiazek.pl, klikając w ten link: Zostać Nicole. Metamorfoza Amerykańskiej Rodziny.
Zdjęcie – „Zostać Nicole. Metamorfoza Amerykańskiej Rodziny” autorstwa Amy Ellis Nutt to książka z dziedziny literatury faktu, która przełamała temat tabu na całym świecie. Opowiada o długiej walce o wolność, godność i poszanowanie uczuć drugiego człowieka.