Cenny dar Fundacji Grot, czyli zastrzyk gotówki dla siemianowickiego Szpitala Miejskiego

Cenny dar Fundacji Grot, czyli zastrzyk gotówki dla siemianowickiego Szpitala Miejskiego

W miniony czwartek (7 maja) Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT przekazała siemianowickiemu Szpitalowi Miejskiemu symboliczny czek o wartości 25 921 zł. Czek symboliczny, lecz pieniądze realne, przeznaczone zostaną na zakup środków ochronnych dla personelu medycznego i pacjentów siemianowickiej placówki, niezbędnych w czasie epidemii.

Pieniądze pochodzą z internetowej zbiórki, którą wsparło ponad 320 osób i instytucji. Ta akcja społeczna spotkała się z dużym odzewem mieszkańców, dzięki czemu udało się zebrać znaczącą kwotę.

Zbiórka była wyrazem szacunku dla lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego za codzienną, tytaniczną pracę w walce z COVID-19. Jako Fundacja działająca na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa wiemy, jak bardzo było potrzebne wsparcie dla służb medycznych walczących na pierwszej linii frontu z niewidzialnym przeciwnikiem. – komentuje Andrzej Ostrowski, Prezes Fundacji.

Korzystając z okazji dziękuję każdemu, kto zaangażował się w zbiórkę. Pokazaliśmy, że jako mieszkańcy Śląska, mieszkańcy Siemianowic Śląskich, jesteśmy razem jeszcze silniejsi. – dodaje Ostrowski.

Fundacja GROT jest odpowiedzialna także za szereg innych inicjatyw związanych z walką z COVID-19:

– przygotowanie akcji dezynfekcji obiektów użyteczności publicznej na Śląsku

– udostępnienie namiotu na potrzeby organizacji polowej izby przyjęć

– regularny udział w akcjach honorowego krwiodawstwa

– zorganizowanie konkursu plastycznego dla dzieci w ramach akcji #zostańwdomu

– pomoc seniorom w codziennych zakupach.

Aktualnie Fundacja prowadzi zbiórkę na zakup materiałów i uszycie maseczek dla śląskich służb mundurowych, którą wesprzeć można tutaj: https://zrzutka.pl/y428aa

Zdjęcie Marcin Rzepczyk

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika