Bieg dla Mai

Bieg dla Mai w Siemianowicach

Odwołany bieg jednak się odbył!

W marcu był zapowiadany Bieg dla Mai, organizowany przez Fundację Piastun Wyrównywanie Szans razem z grupą Siemianowice i Przyjaciele Biegają. Ten bieg miał charytatywny cel – miał pomóc zgromadzić kwoty niezbędne do leczenia 7- letniej Mai Witkowskiej, która walczy z ostrą białaczką. Organizatorzy tak go zachwalali, przedstawiając główny cel: „Bieg przeprowadzony będzie malowniczą 5,5 km trasę, przez pobliskie lasy w Parku Pszczelnik i Bażantarni obok znanego wszystkim siemianowickiego pola golfowego. W czasie biegu będziemy również szukać wraz z Fundacja DKMS genetycznego bliźniaka Majeczki – na stoisku będzie możliwość zarejestrowania się w bazie dawców szpiku”. Pisaliśmy już o tym pod koniec lutego.

Niestety koranawirus i tej szlachetnej akcji stanął na przekór. Bieg został odwołany. Organizatorzy jednak nie poddali się i przenieśli go w wirtualna rzeczywistość. Adam Klacka, promotor Biegu dla Mai informował wszystkich chętnych pomóc: „Czas Start Bieg Do Szpiku Kości 3 do 5 kwietnia.

Pamiętajcie udokumentować wasze ćwiczenia lub odbyty bieg! Jak to zrobić? Wrzucając pod wydarzeniem zdjęcie lub filmik oraz Wysyłając nam jednego maila na siemianowice@fundacjapiastun.pl w którym musi się znaleźć. scren, zdjęcie lub filmik z odbytego ćwiczenia, imię i nazwisko uczestnika, forma odbiory medalu – odbiór osobisty w Siemianowicach lub Zabrzu lub adres wysyłki. Medale zostaną do was wysłane w jak najszybciej jak się to da że względu na aktualną sytuację. Pamiętajcie bądźcie bezpieczni dbajcie o siebie #ZostańWdomu Ćwicz dla Mai”.

W tym wirtualnym biegu wzięło udział 580 uczestników, zaś dochód to 13 240 zł. O czym dokładnie poinformował Adam Klacka z Fundacji Piastun na FB https://www.facebook.com/fundacjapiastun/videos/245603013237409/

Gratulujemy organizatorom i uczestniczkom. Życzymy zdrowia Mai!

Bieg dla Mai w Siemianowicach

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika