21 lekcji na XXI wiek [Książka tygodnia]

21 lekcji na XXI wiek [Książka tygodnia]

„21 lekcji na XXI wiek”

to bardzo mądra i błyskotliwa książka autorstwa Harari Yuval Noah. Ceniona na całym świecie, przyniosła autorowi jeszcze większe uznanie.

Nie jest to jednak książka dla każdego. Autor w sposób konkretny wyjaśnia, z czym przyszło nam się zmierzyć w XXI wieku i do każdego tematu wprowadza swoją tezę. Słowa autora mogą wywołać poczucie strachu wśród niektórych. Zwłaszcza że – jak się okazuje – rozwój banków, imigracja, terroryzm, sztuczna inteligencja to codzienność wieku XXI i nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej.

Autor zaprasza nas do przemyśleń i skłania do refleksji dotyczących tego, z czym aktualnie się zmierzamy i jakie mogą być tego konsekwencje. Książka nie napawa optymizmem, ale daje czytelnikowi coś bardzo ważnego. Jest to świadomość. Świadomość życia, zagrożeń XXI wieku. Warto ją przeczytać, aby zrozumieć mechanizmy tego świata, a także być może zdać sobie sprawę z tego, że rozwój technologii, którego tak bardzo wciąż pragniemy, nie zawsze jest dobry.

Co nas czeka? W jakim świecie żyjemy? Na co powinniśmy się przygotować? Lektura dla ciekawych i otwartych na głębsze przemyślenia.

Aleksandra Broda

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika