2 miesiące na przemyślenie

2 miesiące na przemyślenie

Dzięki zgłoszeniu w nocy przez mieszkańca faktu dewastacji samochodów, policjanci pojawili się na miejscu błyskawicznie. Podczas sprawdzania pobliskich ulic, zauważyli mężczyznę, który był ubrany tak jak opisywał go świadek. Na widok policjantów wandal zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg i zatrzymali go.

Okazało się, że zatrzymanym jest 28-letni siemianowiczanin, który w czerwcu powyrywał kilkanaście tablic rejestracyjnych z zaparkowanych samochodów. Usłyszał wtedy zarzut za usiłowanie kradzieży wyróżników z pojazdów. Groziło mu za to przestępstwo nawet 5 lat więzienia. Podczas wykonywanych czynności stróże prawa ustalili, że siemianowiczanin jest sprawcą kradzieży gondoli z zawartością kilkunastu butelek z różnymi płynami (pisaliśmy o tym tydzień temu).

Śledczy z prokuratorem podjęli decyzję o tym, że wobec 28-latka zachodzą przesłanki do zastosowania tymczasowego aresztowania. Do ich wniosku pozytywnie przychylił się sąd, który umieścił podejrzanego na 2 miesiące w areszcie. Część zniszczeń lusterek samochodowych zostało zakwalifikowanych jako wykroczenie, więc 28-latka czeka także odpowiedzialność karna z tejże ustawy.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika