…10 lat za dilowanie

amfetamina siemianowice

Dzięki zintensyfikowanym działaniom siemianowickich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową, udało się zatrzymać 2 mężczyzn, którzy posiadali zabronione środki.

32-latek miał pochowaną amfetaminę w różnych miejscach w mieszkaniu. Łącznie antynarkotykowi znaleźli u niego ilości, z których można było przygotować ponad 500 działek dilerskich. Okazało się, że mężczyzna był też poszukiwany i miał trafić do więzienia. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Stamtąd policyjnym konwojem trafi do zakładu karnego, gdzie odsiedzi zasądzony wyrok.

Do zatrzymania kolejnego z mężczyzn doszło na ulicy. 36-latek na widok radiowozu wyrzucił za ogrodzenie reklamówkę. Okazało się, że miał w niej poporcjowaną amfetaminę. Podczas przeszukania mężczyzny stróże prawa znaleźli w jego odzieży jeszcze jeden woreczek z białym proszkiem.

Łącznie mieszkaniec Siemianowic miał przy sobie blisko 30 gramów amfetaminy. Trafił do policyjnego aresztu i wkrótce zostanie mu przedstawiony zarzut. Za posiadanie narkotyków w takiej ilości grozi surowsza kara, bo aż 10 lat więzienia.

Czytaj nas, co wtorek. Powiadamiać Cię e-mailem ?
Powrót do strony głównej, czyli najnowszego wydania naszego Tygodnika